طراحی سیستم بی سیم

طراحی شبکه‌های بی سیم (پارت اول)

برای طراحی شبکه های بی سیم در یک سازمان نیازمند گامهایی در ابتدای کار هستیم. فرآیند طراحی با site survey شروع می شود. این اصطلاح در زبان فارسی با عبارت متره و برآورد معنی می شود. در تعریف لغوی به بررسی وارزیابی ومحاسبه اصطلاحا مترو برآورد می گویند.در تعریف مهندسی اینگونه بیان می شود که  زمانی که بخواهیم روی یک پلان ابعاد و ویژگی های آن را اندازه گیری کنیم و سپس از روی آن اطلاعات جمع آوری شده محاسبات و طراحی را انجام دهیم یک متره برآورد انجام داده ایم. فرآیند اندازه گیری و محاسبه در پلان روی دو سطح capacity و coverage انجام میگیرد.

در پلان های بزرگ از دید capacity و converage لازم است که با ایجاد sub plan در ابعاد و اندازه کوچک تر محاسبه صورت گیرد.در این راستا لازم است که ابعاد و اندازه ها برای این sub plan ها اندازه گیری شود . در تقشه هایی که در بازار مرسوم است معمولا اندازه مشخص است ولی مساحت قسمت های مختلف مشخص نشده است . با محاسبه مساحت و با توجه به density کاربران و سرویس هایی که در هر قسمت از پلان مدنظر است عمل تفیکیک پذیری را در sub plan ها انجام می دهیم .

از دیگر پارامترهایی که در طراحی شبکه های بی سیم تاثیر گذار است نقش Material ها و تاثیر آنها بر امواج است. Material ها به سه دسته مواد معدنی ،مواد آلی و پلیمر ها تقسیم می شوند. این تقسیم بندی براساس plan های Indoor و outdoor می باشد.از تاثیرات این مواد میتوان به مواردی همچون جذب و انعکاس اشاره کرد. برای بهره مندی از این اطلاعات و نحوه طراحی شبکه های بی سیم سازمانی میتوانید ویدیو را مشاهده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *