skype

Skype For Business و ویژگی های آن

Skype For Business  و ویژگی های آن

در دنیای امروز   ما انسان‌ها  بی‌توجه به موقعیت جغرافیای مختلف می‌توانیم به راحتی و بدون هیچ دغدغه‌ای و تنها با داشتن گوشی تلفن همراه یا لب‌تاپ  می‌توانیم با شیوه‌‌ها و روش‌های مختلفی با یکدیگر ارتباط داشته باشیم. در این مقاله به یکی از این روش‌ها یعنی Skype For Business می‌پردازیم.

Skype For Business چیست؟

Skype For Business یکی از  روش‌های ارتباطی و البته پیشرفته درون سازمانی است که با راه‌اندازی آن  در سازمان خود می‌توانید امکانات فراوانی را در اختیار داشته باشید. امکاناتی مانند نظارت، مدیریت یکپارچه و متمرکز کردن کاربران و ارتباط بین شعب و کارکنان.
در ادامه به جزییات  بیشتری می‌پردازیم.

فرق Skype با Skype For Business چیست؟

Skype  یک برنامه یا اپلیکیشنی هست که مایکروسافت آن را ارائه کرده است. شما می‌توانید با این برنامه ارتباط صوتی و تصویری، انتقال فایل و… انجام دهید. می‌توان گفت مشکل اصلی این است که امکان راه‌اندازی در شعبه‌های خودتان را ندارید و شرکت مایکروسافت بر این برنامه نظارت می‌کنید و به صورت عمومی عرضه شده است. در Skype For Business شما می‌توانید خودتان این سرویس را در شرکت و شعبه‌های خود راه‌اندازی کنید و ارتباط درون سازمانی داشته باشید. مهمتر از این خودتان می‌توانید بر آن نظارت داشته باشید. در این نسخه نسبت به نسخه عمومی آن قابلیت‌های بیشتری در اختیار شما قرار می‌گیرد، حتی می‌توان آن را در بستر VOIP و سانترال استفاده کنید.

ویژگی‌های Skype For Business چیست؟

پیام فوری

یکی از قابلیت‌های مهمی که Skype for business دارا  است، پیام‌رسانی به صورت چت است. شما می‌توانید با یک نفر و یا تعدادی از افراد مکاتبه یا مکالمه داشته باشید.

 Instant Message
Instant Message

 

ارتباط صوتی تصویری

شما می‌توانید فقط با در اختیار داشتن webcam ارتباط صوتی و تصویری در داخل سازمان یا از داخل به بیرون داشته باشید. از این ویژگی می‌توان برای تشکیل جلسات استفاده کرد.

30514a14 e491 480e 84b9 e65f6b378c2e min
Audio & Video Communication

تخته سفید

این ویژگی بسیار کاربردی در کلاس مجازی و آنلاین استفاده می‌شود. این ویژگی به شما این امکان را می‌دهد که روی تخت وایت بورد مطلبی را ارائه و یا شکلی را ترسیم کنید.

Application sharing & white board
Application sharing & white board

انتقال فایل

این نرم‌افزار قابلیت ارسال فایل را نیز فراهم می‌کند. شما می‌توانید فایل‌ها خود را به همکاران خود ارسال کرده و دیگر لازم به استفاده از فلش برای انتقال اطلاعات در درون سازمانی نیست.

File Transfer
File Transfer

اشتراک گزاری صفحه نمایش

این ویژگی به کاربر اجازه می‌دهد که صفحه نمایش خود را به اشتراک بگذارد.

Desktop Sharing
Desktop Sharing

رای گیری

شما می توانید از کیفیت و چگونگی ارائه‌ای  که انجام داده‌اید با نظرخواهی از  حاضران آگاه شوید. همچنین مطلب یا موضوعی که می خواهید درباره آن به بحث و گفتگو بپردازید را به رای‌گیری بگذارید.

Polling
Polling

ضبط کردن

شما می‌توانید مکلمات و یا جلسات را ضبط کنید.

مثلا اگر سمینار یا کنفرانس آنلاینی برگزار کرده‌اید و تعدادی از همکاران نتوانسته‌اند در جلسه شرکت کنند، شما می‌توانید کلاس را ضبط کنید  و آن را در اختیار دیگران قرار دهید.

Recording
Recording

اتصال از طریق Web

شما می‌توانید به صورت وب وصل شوید و لازم نیست نرم‌افزار آن را نصب داشته باشد.
تنها لازم است لینک کلاس را داشته باشید.

d6e2aece 3c5f 4719 8b6c 0fccd0895a4a min
Web Base Client

مانیتورینگ

داشبورد مانیتورینگ یک مرور کلی از سلامتی سیستم و سرویس‌ها نشان می‌دهد.
ریپورت‌هایی که می‌توان از آنجا گرفت و کارکرد کارکنان خود را بررسی کرد:
• چت‌های انجام شده
• ویدیو کنفرانس
• کنفرانس‌ها
• تماس‌ها
و خیلی موارد دیگر.

Monitoring
Monitoring

آرشیو کردن

یکی از ویژگی‌های جالب این اپلیکیشن  توانایی آرشیو کردن  اطلاعات است  و می‌توانید در صورت لزوم به اطلاعات دسترسی داشته باشید.

Archiving
Archiving