skype

Skype For Business و ویژگی های آن

در دنیای امروز که همه‌ی ما انسان ها با توجه به موقعیت جغرافیای مختلف می توان به راحتی و بدون هیچ دغدغه و تنها با داشتن گوشی موبایل یا لپ تاپ با یک دیگر ارتباط داشته باشیم، روش ها و متد های مختلفی وجود دارد که ما در این مقاله به یکی از این روش ها یعنی Skype For Business می پردازیم.

Skype For Business چیست؟

Skype For Businessیکی از انواع روش های ارتباطی و البته پیشرفته درون سازمانی است. با راه اندازی این روش در سازمان خود می توانید امکانات فراوانی را در اختیار داشته باشد مانند نظارت، مدیریت یکپارچه و متمرکز کردن کاربران و ارتباط بین شعب و کارکنان.
در ادامه به جز بیشتری می پردازیم.

فرق Skype با Skype For Business چیست؟

Skype یک برنامه یا اپلیکیشنی هست که مایکروسافت آن را ارائه کرده است. شما می توانید با این برنامه ارتباط صوتی و تصویری، انتقال فایل و … انجام دهید. ولی مشکل اصلی این برنامه این است که امکان راه اندازی در شعبه های خودتان را ندارید و شرکت مایکروسافت بر این برنامه نظارت می کنید و به صورت عمومی عرضه شده است. در Skype For Business شما می توانید خودتان این سرویس را در شرکت و شعبه های خود راه اندازی کنید و ارتباط درون سازمانی داشته باشید. مهم تر از این خودتان می توانید بر آن نظارت داشته باشید. در این نسخه نسبت به نسخه عمومی آن قابلیت های بیشتری در اختیار شما قرار می گیرد، حتی می توان آن را در بستر VOIP و سانترال استفاده کنید.

ویژگی های Skype For Business چیست؟

پیام فوری

یکی از قابیلیت های مهمی که Skype for business دارا می باشد، پیام رسانی به صورت چت است. شما می توانید با یک نفر و یا تعدادی از افراد مکالمه داشته باشید.

 Instant Message
Instant Message

 

ارتباط صوتی تصویری

شما می توانید فقط با در اختیار داشتن webcam ارتباط صوتی و تصویری در داخل سازمان یا از داخل به بیرون داشته باشید. از این ویژگی می توان برای تشکیل جلسات استفاده نمود.

Audio & Video Communication

تخته سفید

این ویژگی بسیار کاربردی در کلاس مجازی و آنلاین استفاده می شود. این ویژگی به شما این امکان را می دهد که روی تخت وایت بورد مطلبی را ارائه و یا شکلی را ترسیم کنید.

Application sharing & white board
Application sharing & white board

انتقال فایل

این نرم افزار قابلیت ارسال فایل را نیز فراهم می کند. شما می توانید فایل ها خود را به همکاران خود ارسال کرده و دیگر لازم به استفاده از فلش برای انتقال اطلاعات در درون سازمانی نیست.

File Transfer
File Transfer

اشتراک گزاری صفحه نمایش

این ویژگی به کاربر اجازه می دهد که صفحه نمایش خود را به اشتراک بگذارد.

Desktop Sharing
Desktop Sharing

رای گیری

شما می توانید کیفیت و چگونگی ارائه که انجام داده‌اید نظر حظار را آگاه شوید. همچنین مطلب یا موضوعی که می خواهید درباره آن به بحث و گفتگو بپردازید به رای گیری بگذارید.

Polling
Polling

ضبط کردن

شما می توانید مکلمات و یا جلسات را ضبط کنید. مثلا اگر سمینار یا کنفرانس آنلاینی برگزار کرده اید و تعدادی از همکاران نتوانسته اند در جلسه شرکت کنند، شما می توانید کلاس را ضبط نموده و آن را در اختیار دیگران قرار دهید.

Recording
Recording

اتصال از طریق Web

شما می توانید به صورت وب وصل شوید و لازم نیست نرم افزار آن را نصب داشته باشد.
تنها لازم است لینک کلاس را داشته باشین.

Web Base Client

مانیتورینگ

داشبورد مانیتورینگ یک مرور کلی از سلامتی سیستم و سرویس ها نشان می دهد.
ریپورت هایی که می توان از آنجا گرفت و کارکرد کارکنان خود را بررسی کرد:
• چت های انجام شده
• ویدیو کنفرانس
• کنفرانس ها
• تماس ها
و خیلی موارد دیگر.

Monitoring
Monitoring

آرشیو کردن

یکی از ویژگی های جالب این روش آن است که اطلاعات را می توان آرشیو کرد و می توان در صورت لزوم به اطلاعات دسترسی داشته باشید.

Archiving
Archiving

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *