۶ نشانه که شما نیاز به پشتیبانی شبکه دارید

۶ نشانه که شما نیاز به پشتیبانی شبکه دارید

۶ نشانه که شما نیاز به پشتیبانی شبکه دارید

نشانه‌هایی که شما نیاز به پشتیبانی شبکه دارید

چرا شما به پشتیبانی شبکه نیاز دارید؟
تیم ما در پویه‌گام به شما اینطور پاسخ می‌دهد:
« برای ثبات سیستم‌های شما تجهیزات سخت‌افزاری و زیرساخت‌های IT حیاتی است!»
حفظ عملکرد و ثبات شبکه شما ، هرگز به اندازه امروز برای کسب‌وکار شما مهم و حیاتی نبوده است.
سرویس پشتیبانی شبکه جامع طوری طراحی می‌شود تا سیستم‌های فناوری اطلاعات، نرم‌افزارها و زیرساخت‌هایتان به صورت روان و بدون ویروس کار کنند، تا اطمینان حاصل شود کسب‌وکار شما به صورت کارآمدی فعالیت می‌کند.
سوددهی و وجهۀ برند شما مستقیما تحت تاثیر عملکرد شبکه است، بگذارید برایتان مثال بزنم؛ هیچ کس دوست ندارد ایمیلش به دست مشتری نرسد و یا تلفن شرکت یا سازمان برای مدت طولانی قطع شده باشد.
بنابراین جلوگیری از چنین مسائلی در شبکه، اهمیتی حیاتی دارد.
پشتیبانی شبکه و راهکارهای تعمیر و نگهداری شبکه تخصص ماست، شما را از بار مدیریت شبکۀ داخلی رها می‌کند، به شما این امکان را می‌دهد تا به بهترین وجه کار خود را انجام دهید، بدون هیچ گونه وقفه‌ای.

 ۶ نشانه‌ای که شما نیاز به پشتیبانی شبکه دارید

نشانه‌های زیادی وجود دارد که سیستم شما نیاز به پشتیبانی شبکه دارد. این نکته‌ها را در نظر بگیرید :
1. تأخیر زمانی زیاد : از جمله تاخیر در ذخیره‌سازی و یا بازیابی و همچنین تاخیر در انتقال داده در درون شبکه سازمانتان
2. کاهش توان مصرفی شبکۀ شما: کاهش در حداکثر مقدار داده‌ای که توسط شبکۀ شما توسط یک یا چند واحد اندازه‌گیری زمان منتقل می‌شود. گیج نشوید! برای اندازه‌گیری مقدار Network Throughput این مطلب را مرور کنید  و یا با ما تماس بگیرید؛ مشاوران ما به شما کمک خواهند کرد.
3. Packet loss از دست دادن بسته‌ها، زمانی که بسته‌های داده‌ها در یک شبکه حرکت می‌کنند ، زمانی که به علت خطاهای انتقال یا تراکم، به مقصد خود نمی‌رسند.
4. زمانی که شرکت شما بسیار سریع‌تر از شبکه سازمانی‌اتان رشد پیدا کرده است؛ و یا تخمین می زنید که کسب‌وکارتان سریعتر از شبکۀ سازمانی شما رشد خواهد کرد.
5. زمانی که احساس می‌کنید مشکلات شبکه، فشار زیادی بر روی کارکنان شما آورده است؛ و کارایی آنها را کاهش داده است و یا خارح از توان ، نفر پشتیبان  شبکۀ شماست.
6. کارکنان شما مهارت لازم را برای مدیریت و پشتیبانی شبکه و ارائه بهترین راه‌حل‌ها، آن طوری که رضایت شما را جلب کنند ،  ندارند.
۶ نکته بالا را جایی کنار دستتان یاداشت کنید و اگر در طول هفته هر بار به یکی از این مشکلات برخورد کرده اید، جلویش علامت✓ بزارید.
باور کنید ظرف کمتر از دو هفته می‌توانبد تصمیم بگیرید آیا نیاز به پشتیبانی شبکه دارید یا خیر.

مزایای برون سپاری پشتیبانی شبکه

در کسب‌وکارهای کوچک، معمولا مسئولیت تعمیر و نگهداری شبکه را به یک کارمند با درجه‌ای از شایستگی فناوری اطلاعات واگذار می‌کنند و به اصطلاح کسی مسئولیت این کار را بر عهده گیرد که مسئولیت تعمیرات کامیپوتر تمام فامیل برعهده اوست.

با وجود اینکه گزینۀ مقرون به صرفه‌ای هم به نظر می‌آید این روش معایب پنهان زیادی را هم دارد، به عنوان مثال:

 • ممکن است شبکۀ شما دچار مشکلی حاد شده باشد؛ و شخصی که وظیفۀ پشتیبانی شبکه را دارد در بالانس کردن وظایف اصلی خود (مانند فروش یا خرید) با وظیفه‌ای که فقط در چنین شرایطی با آن روبرو می‌شود به مشکل بربخورد.
 • به دلیل اینکه کار اصلی این شخص پشتیبانی شبکه و نگهداری شبکه نیست، ممکن است زمانی نزدیک به دو برابر را به پشتیبانی شبکۀ داخلی و یا حل مسئله‌ای ساده اختصاص داده باشد  این اختصاص زمان می‌تواند برای شرکت‌های بزرگتر و با تجربه که توانایی مالی برای این امر  دارند، یک گزینۀ قابل قبول باشد.

معمولا پشتیبانی شبکۀ داخلی اختصاصی ممکن است برای شرکت‌های بزرگتر از ۵ نفر و باتجربه که توانایی مالی برای این امر را دارند، یک گزینۀ قابل قبول باشد.

ولی اگر شما نمایندگی یک شرکت خارجی در ایران را دارید، حتما می دانید که شرکت‌های خارجی استانداردهای خاص خود را دارند و به دلایل حفاظت از اطلاعات و امنیتی پشتیبانی شبکه نیز از این قاعده مستثنی نیست!

برون سپاری پشتیبانی شبکه شما به چندین  شیوه ممکن است برای شما سودمند باشد.

تیم با تجربۀ ما متشکل از متخصصان فناوری اطلاعات  هستند که سابقۀ زیادی در پشتیبانی از شبکه‌های سازمانی در اندازه های  مختلف، را دارا هستند.

ما و متخصصان‌مان می‌توانیم راه حل‌های پشتیبانی شبکه را با توجه به شرایط کاری شما ارائه می‌دهیم.محبوب ترین راهای ارتباط با پشتیبانی شبکه به گزارش گارتنر

پشتیبانی شبکۀ سفارشی‌سازی شده برای کسب و کار شما!

ا

این امر باعث می‌شود برون سپاری پشتیبانی داده‌ها از دو بعد مدیریت شبکه و مقرون به صرفه بودن، به شما در مقابل راه حل های قدیمی؛  پاسخ‌گو باشد.

مزایای برون‌سپاری پشتیبانی شبکه شما به یک شرکت تخصصی شامل موارد زیر است:

 1. صرفه جویی در هزینه‌ها:  شما می‌توانید پشتیبانی انعطاف‌پذیری که برای کسب‌وکار شما مناسب است، را انتخاب کنید.
 2. صرفه جویی در زمان: کارکنان شما می‌توانند بر روی نقشی خاص تمرکز کنند، بدون نیاز به صرف وقت برای نگهداری شبکه؛ و یا اگر نفر پشتیبان  شبکۀ داخلی دارید، این شخص می‌تواند سرویس‌های روتین و یا ساده‌تر را بهبود بخشد.
 3. مهارت‌های تخصصی: تیم با تجربۀ ما قادر خواهد بود مشکلات شبکۀ شما را به سرعت و با حداقل اختلال در کسب‌وکار شما حل کند.
 4. پشتیبانی شبکۀ دائمی: شما می‌توانید از مزایای پشتیبانی شبکۀ بدون محدودیت در زمان‌های روتین اداری بهره‌مند شوید؛ و مسائل شبکۀ خود را در خارج از زمان‌های اداری نیز حل کنید.

هزینه های نگهداری دپارتمان فناوری اطلاعات

چگونه شرکت  پشتیبانی شبکۀ مناسب را انتخاب کنید.

هرچند هر سازمانی نیازهای خاص خود را دارد و فقط بعدا از تهیه پروپزوال مناسب می توان شرکت‌ها را سنجید.اما به طور کلی می‌توانید در انتخاب شرکت مناسب به این ۳ فاکتور رجوع کنید و یادتان باشد اگر فقط به این سه فاکتور بسنده کنید، ممکن است خطا کنید:

ظرفیت:

وقتی در خصوص ظرفیت شرکت صحبت می‌کنیم، منظورمان این است که شرکت توان پشتیبانی شبکه ۲۴ ساعته را داشته باشد، البته برای بسیاری از شرکت‌ها در ایران همان پشتیبانی همه روزه در طول ساعات اداری کفایت می‌کند، شما با سنجش این فاکتور توانایی لازم را می‌توانید تا حدودی ارزیابی کنید.

توانایی و چالاکی:

حتی برای بسیاری از ما افراد فعال در حوزۀ فناوری اطلاعات تکنولوژی به سرعت در حال رشد است، شرکتی را پیدا کنید که به آموزش کارکنانش همیشه وفادار است.

این باعث می‌شود که کارکنانش از تکنولوژی‌های جدید در پشتیبانی شبکۀ شما استفاده کنند و شما از مزایای این تکنولوژی‌ها بهره‌مند شوید.

معمولا شرکت‌هایی که در چندین حوزه فعال هستند، چالاکی بیشتری دارند و به آموزش، توجه بیشتری می‌کنند.

سیستم تیکتینگ پیشرفته  و پکیج های مختلف

هر چقدر شما گزینه‌های متعددی داشته باشید و بتوانید با سیستم تیکتینگ پیشرفته‌تری خدمات پشتیبانی خود را بگیرید، همان قدر به نفع شما و سازمان ارائه‌دهندۀ خدمات خواهد بود. سفارشی‌سازی و پکیچ‌های مخالف پرداخت از نکات مهم هستند.

مزایای پشتیبانی شبکه، که پشتیبان شرکت شما می شود!

هرگونه کندی در سرعت شبکه و یا حتی بدتر هرگونه قطعی دائمی و موقت و لحظه‌ای می‌تواند بر کسب‌وکارتان تاثیر بگذارد!

چه از لحاظ مالی و چه از لحاظ وجهۀ کاری و اعتباری شرکت شما.

اگر سرور شما بخوابد کارایی شرکت شما تحت تاثیر خواهد بود، و قطعی مداوم شبکه باعث می‌شود تا کارمندانتان چه از لحاظ سرعت کاری و چه از لحاظ روانی کارایی خودشون رو از دست بدهند.

ما در پویه‌گام می‌دانیم که هیچ کسب‌وکاری شبیه هم نیستند.

و به همین خاطر با سفارشی‌سازی خدماتمان بهترین راهکار را با کمک شما انتخاب می‌کنیم.

خدمات ما به طورکلی می‌توان به چند بخش زیر تقسیم کرد.

 • بررسی زیرساخت‌های  IT
 • ارائۀ راه‌حل‌های امنیتی
 • پیش‌بینی‌های نیازهای آینده
 • جمع‌آوری اطلاعات در مورد سرورهای شبکه و سیستم‌های فعال
 • ارائۀ گزارش جامع برای کسب‌وکار شما
 • کمک به مدیریت کوتاه‌مدت، متوسط و بلندمدت و برنامه‌ریزی برای دپارتمان شبکۀ شما

بهترین ارائه دهندگان سرویس های ITSM به انتخاب گارتنر در جهانبرای صحبت در مورد اینکه چه نوع پشتیبانی برای کسب‌وکار شما مناسب است، با ما تماس بگیرید، تیم متخصص ما خوشحال خواهد شد که در مورد نیازهای فردی شما صحبت کند.